Kragujevčani bolji od Novog Beograda u finalu Kupa Srbije

28/12/2021

-

20:50

Radnički Kragujevac - Copyright MN Press

Vaterpolisti Radničkog napravili su podvig u finalu Kupa Srbije, savladali su favorizovani Novi Beograd rezultatom 11:9 (2:4, 4:1, 3:1, 2:3) i objedinili domaće i regionalne trofeje.

Kragujevčani su prvaci Srbije, Jadranske lige, a sada je u njihovom vlasništvu i nacionalni kup.

Novi Beograd je dobro otvorio meč, poveo sa 3:0 i 4:1, da bi u daljem toku meča sve prokockao.  Izuzetno raspoložen na početku bio je Viktor Rašović, prednost Novobeograđana mogla je da bude ubedljivija da su nekolio puta iskoristili igrača više. Na drugoj strani, proradili su Miloš Ćuk i Marko Radulović i doneli preokret do kraja poluvremena.

Nalet Kragujevčana prekinuo je Dušan Mandić iz peterca. Izbacili su Kragujevčani iz igre Duška Pijetlovića i kapitena Dušana Mandića, pogocima Radulovića i Alekse Ukropine stekli su na kraju treće četvrtine ubedljivih 9:6.

Pijetlović je odbranio dva zicera Josipu Vrliću, a Strahinja Rašović sa dva gola  vratio u igru Novi Beograd koji nije imao snage da izjednači. Precizni su bili Filip Janković i Josip Vrlić za veliko slavlje Radničkog.