22/06/2022

-

19:29

Natalija Stevanović - Copyright Printscreen/Arena sport

Natalija Stevanović napravila je veliki korak ka glavnom žrebu na Vimbldonu. U drugom kolu Grkinja Despina Papamihail položila je oružje pred raspoloženom srpskom teniserkom koja je zabeležila trijumf rezultatom 2:0 (6:2, 6:4).

Meč je trajao sat i 35 minuta, a trenutno 231 teniserka sveta u svemu je nadvisila bolje rangiranu rivalku.

U finišu prvog seta Stevanovićeva je napravila dva brejka i sa 6:2 rešila u svoju korist taj deo igre. U istom ritmu nastavila je i u drugom setu. U četvrtom gemu oduzela je servis Grkinji, povela sa 4:1,  izgledalo je da će lako stići do narednog duela.

Papamihailu je uzvratila, izjednačila na 4:4, međutim, 147. teniserka sveta nije imala snage za potpunin preokret. Natalija Stevanović je bila sigurna na svom servisu, potom je napravila brejk u 10. gemu za konačnih 6:4.

Poslednja prepreka na putu ka glavnom žrebu najprestižnijeg turnira na svetu biće pobednik meča Medison Inglis - Mendi Minela.