Društvo

Macura: Ponosna sam što vidim sve više žena u Vojsci Srbije

Komentari
Macura: Ponosna sam što vidim sve više žena u Vojsci Srbije
TANJUG/ JOVANA KULAŠEVIĆ - Copyright TANJUG/ JOVANA KULAŠEVIĆ

Autor: Tanjug

02/08/2025

-

15:58

veličina teksta

Aa Aa

Ministarka bez portfelja zadužena za oblast rodne ravnopravnosti, sprečavanja nasilja nad ženama i ekonomskog i političkog osnaživanja žena Tatjana Macura izjavila je danas da je ponosna što svake godine vidi sve više mladih žena koje upisuju Univerzitet odbrane i srednje vojne škole.

"Na taj način pokazuje se da su žene stub Vojske Srbije kao institucije koja ostaje garant stabilnosti i slobode naše države i tako ostvaruje ravnopravnost u svom punom obimu”, izjavila je ministarka,

koja je prisustvovala je promociji najmlađih oficira 145. i 146. klase kadeta Vojne akademije i 11. klase kadeta Medicinskog fakulteta Vojnomedicinske akademije. 

Kako je saopšteno iz njenog kabineta, ministarka je ocenila da je to bio izuzetno emotivan trenutak za članove porodica najmlađih oficira.

"Momenat ponosa za najvažniji događaj u njihovom školovanju u toku kojeg su profesionalno i odgovorno izvršavali sve zadatke i obuke i učili teorijska znanja i veštine iz oblasti za koje su se školovali", rekla je Macura. 

Svečanost je održana u kasarni "General Jovan Mišković” u Beogradu u prisustvu predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, predsednice Narodne Skupštine Ane Brnabić i najviših državnih zvaničnika. 

Predsednik Vučić je uručio sablje najboljima kadetima među kojima su i dve mlade žene, kadetkinje Mina Ćorović i Marija Aleksić.

 

Komentari (0)

Srbija