Društvo

U Evropskoj kući obeležen Međunarodni dan državnih službenika

Komentari
U Evropskoj kući obeležen Međunarodni dan državnih službenika
U Evropskoj kući obeležen Međunarodni dan državnih službenika - Copyright TANJUG/ Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave

veličina teksta

Aa Aa

U okviru obeležavanja Međunarodnog dana državnih službenika danas je u Evropskoj kući održana panel diskusija na kojoj su kroz panele "Državni službenici kao nosioci reforme- šta smo do sada uradili i kako dalje?" i "Šampioni javne uprave - ljudi koji menjaju sistem" predstavljeni dosadašnji rezultati i budući koraci u reformi.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, na panelima je kao zaključak istaknuto da će svi zajedno u narednom periodu raditi na tome da javna uprava bude po meri svih građana kroz nastavak digitalizacije, pojednostavljenje administrativnih procedura, unapređenja usluga i jačanja kapaciteta državnih službenika.

Na panelima su se obratili predstavnici lokalnih samouprava, državni službenici i dobitnici povelja, dodaje se u saopštenju.

Međunarodni dan državnih službenika obeležava se svake godine 23. juna, a ustanovila ga je Generalna skupštine Ujedinjenih nacija 2002. godine sa ciljem da se oda priznanje javnim službenicima za njihov doprinos zajednici i podstaknu mladi da izaberu karijeru u javnom sektoru.

Komentari (0)

Srbija