Na Adi Ciganliji počeo humanitarni turnir: Okuplja 34 ekipe za pomoć bolesnoj devojčici Jovani Trajić
KomentariNa Adi Ciganliji počeo je treći memorijalni humanitarni turnir u malom fudbalu, basketu i odbojci, koji okuplja brojne ekipe i učesnike u znaku sporta i humanosti. Sav prikupljeni novac sa ovogodišnjeg turnira biće usmeren na lečenje Jovane Trajić, devojčice koja se bori sa cerebralnom paralizom, epilepsijom i poremećajem motorike. Turnir spaja sportsko nadmetanje i humanitarni cilj, uz očekivanje da će tokom dana biti prikupljena značajna sredstva za pomoć lečenju.
"Turnir je počeo negde oko 9 sa odbojkom, sad smo zvanično otvorili ceo program sa košarkom i sa fudbalom. Ove godine tri discipline, nikad više ekipa, 34 ekipe", kaže Vuk Ilić iz fondacije Luka Ilić.
Kako je naveo, sportski program traje tokom celog dana, uz poziv građanima da se pridruže i podrže humanitarnu akciju.
"Družimo se od 9 ujutru do 17 uveče, do 19 časova večeras. Što se tiče celog programa, ekipe su popunjene, ali pozivamo sve koji su u mogućnosti danas na Adi kod terena FK 011 da nam se pridruže, s obzirom da imamo i humanitarnu tombolu gde možete da ubacite 500 dinara kao humanitarni broj i da osvojite neke od vrednih nagrada naših sponzora. Sav prikupljeni novac, pored kotizacije od turnira i od tombole, ide za Jovanu Trajić", navodi on.
Čitava akcija usmerena je, podsetimo, na pomoć Jovani Trajić, a kampanja koja traje već mesecima beleži veliki odziv.
"Kampanju smo krenuli zapravo 13. februara pod nazivom "Gvozdeni izazov". Imali smo cilj da svakog meseca radimo barem po jednu akciju, ali je odziv postao ogroman i do danas smo skupili malo više od oko 3 miliona dinara koje smo uplatili i donirali na račune Jovane Trajić. Blizu smo da sakupimo potrebnu cifru i mislim da ćemo do 13. septembra uspeti u svemu tome", kaže on.
Govoreći o radu fondacije i širem humanitarnom angažmanu, mnaglasio je da se paralelno organizuje još jedna akcija i da je cilj kontinuirana podrška ugroženim porodicama i deci.
"Fondacija je osnovana pre tri godine. Pre neki dan smo obeležili treću godišnjicu od kada je preminuo moj brat Luka. Registrovali smo se u APR-u za pomoć ugroženim porodicama u Srbiji i za decu koja su obolela od neke bolesti. Funkcionišemo kao upravni odbor od osmoro članova, plus volonteri koji su sa nama kad organizujemo akcije, i imamo dosta sponzora i partnera koji žele da učestvuju. Danas se paralelno održava još jedan događaj na Košutnjaku, u saradnji sa Rižoto barom i BG Begom, gde će deo kotizacija takođe biti doniran za lečenje male Jovane. Ove godine nas čeka najobimnija akcija od kada postojimo i drago mi je što se krug ljudi širi i što i oni koji nisu poznavali Luku sada mogu da se uključe kroz naše aktivnosti i društvene mreže", rekao je Vuk Ilić iz fondacije Luka Ilić.
Komentari (0)