Politika

Probudite se uz Euronews jutro: Gde su granice univerzitetske autonomije?

Komentari
Probudite se uz Euronews jutro: Gde su granice univerzitetske autonomije?
Euronews - Copyright Euronews

Autor: Euronews Srbija

03/07/2025

-

21:43

veličina teksta

Aa Aa

O brojnim temama iz sveta politike, ekonomije, zdravstva, prosvete, umetnosti i sporta i sutra ćemo govoriti u emisiji Euronews Jutro. Sa vama je od sedam sati Iva Jovančić koja će sa svojim gostima razgovarati o svim aktuelnim pitanjima.

U izdanju za petak, 4. jul, izdvajamo:

Nakon što je policija pokušala da uđe u zgradu Pravnog fakulteta u Beogradu i ušla u dvorište Mašinskog, studenti tvrde da je time narušena univerzitetska autonomija. Gde su granice univerzitetske autonimije i kako se ona definiše u kriznim društvenim i političkim momentima u kakvoj se trenutno Srbija nalazi? O tome u temi jutra govore dekan Hemijskog fakulteta u Beogradu Goran Roglić i profesor Filozofskog fakulteta u Beogradu Vladimir Vuletić.

Naslovne strane i centralne teme iz dnevne štampe komentariše pravnik Milan Antonijević.

Pratimo situaciju na beogradskim ulicama, nakon poziva studenta građanima na nastavak građanske neposlušnost blokadama ulica i raskrsnica.

Često vam se dešava da tokom vrućina nemate apetit i da ne jedete gotovo ceo dan. Zbog toga se osećamo malaksalo, pospano uz neretke vrtoglavice. Stručnjaci kažu da u vrelim letnjim danima to i nije iznenađenje. Zašto tokom leta gubimo apetit? Treba li i tada kada ne osećamo glad ipak nešto pojesti i šta je najbolje da od namirnica konzumiramo? Pitamo dijetetičarku i nutricionistkinju Milku Raičević.

Od nedavno Nišlije imaju priliku da vide izložbu američkog umetnika naših korena pod nazivom ''Znakovi pored puta''. Zašto je izložbu nazvao po delu našeg nobelovca Ive Andrića i kakva su očekivanja od prvog izlaganja u Srbiji? Pitamo umetnika Amera Kobašliju.
 

Komentari (0)

Srbija