Ministar Vujić za Euronews Srbija: Pravda s ulice opasna po društvo, sudijama mora biti omogućeno da sude po zakonu
Komentari14/07/2025
-16:30
Ministar pravde Nenad Vujić kaže da je pravda koja dolazi sa ulice pogubna po društvo, a da se sudijama i tužiocima mora dozvoliti da se drže zakona. On je za Euronews Srbija rekao da od Visokog saveta sudstva i tužilaštva traži zaštitu predsednice Osnovnog suda u Užicu Sunčice Misailović i javnog tužioca Vladimira Boškovića.
Ministar ističe kako je odgovornost nadležnih organa da otvore pitanje pritisaka i pretnji koje dobijaju sudija i tužilac.
"Ulica ne može da sudi, niti prosuđuje niti oslobađa, niti određuje kazne. To je jako opasno, ta iskustva istorijski imamo i mi, ali i druge zemlje i znamo kako se to završava. To jesu možda nekome efikasna suđenja koja traju dan, dva ili tri sa izvikivanjem želja na ulici, ali to je izuzetno opasno i to nije pravna država i to je moje upozorenje koje iskazujem. Ono što neki govore da su to građani, to jesu građani koji su na ulici i dobar deo njih krši zakon samim blokadama ulica, onemogućavanjem rada institucija, blokiranjem institucija kao što su sudovi i tužilaštva, to su sve krivična dela", rekao je Vujić.
Komentari (0)