Vulin u Moskvi sa potpredsednikom Vlade Rusije: Razgovori o energetskoj saradnji i dugoročnom gasnom aranžmanu
Komentari
23/01/2026
-09:34
Predsednik Nadzornog odbora Srbijagasa Aleksandar Vulin sastao se u Moskvi sa potpredsednikom Vlade Ruske Federacije Aleksandrom Novakom, sa kojim je razgovarao o ekonomskoj saradnji dve zemlje i saradnji u oblasti energetike.
Vulin je izrazio zahvalnost predsedniku Vladimiru Putinu i Vladi Ruske Federacije jer je Ruska Federacija uvek bila pouzdan partner, uz koga je Srbija energetski bezbedna zemlja i izrazio očekivanje da će u februaru biti nastavljeni razgovori o dugoročnom gasnom aranžmanu sa Ruskom Federacijom.
Novak je istakao da u oblasti energetike ima prostora za razvoj odnosa, posebno u oblasti mirnodopskog korišćenja nuklearne energije, kako u proizvodnji energije tako i u medicini.
Potpredsednik Vlade Rusije je izrazio očekivanje da će se uskoro sastati i Međuvladin komitet za trgovinu, ekonomsku i naučno-tehničku saradnju i tako nastaviti sa razvojem ekonomskih odnosa dve zemlje.
Novak je izrazio zahvalnost Srbiji zbog neuvođenja sankcija Ruskoj Federaciji, a posebno predsedniku Aleksandru Vučiću na principijelnoj poziciji, poštovanju ugovora i vrednovanju odnosa naših naroda kada je reč o sankcijama Naftnoj industriji Srbije.
Potpredsednik Vlade Ruske Federacije je rekao da je Aleksandar Vulin dokazani i iskreni prijatelj Ruske Federacije koji je na svim dužnostima koje je obavljao dao doprinos razvoju odnosa Rusije i Srbije.
Komentari (0)