Politika

Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu

Komentari
Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu
Grupa koja iz Aranđelovca pešači na skup "Srbija jedna porodica" stigla u Sremčicu - Copyright Tanjug Video

veličina teksta

Aa Aa

Grupa građana, simpatizera i aktivista Srpske napredne stranke koja je pešice krenula iz Aranđelovca ka Beogradu da bi prisustvovala sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica" na platou ispred Doma Narodne skupštine, stigla je večeras u Sremčicu.

Kolona, koja je juče rano ujutru krenula iz Aranđelovca, u Sremčici je dočekana u centru mesta bakljadom u bojama zastave Srbije, a okupljeni su isticali barjake i transparente sa sloganom "Srbija pobeđuje", kao i zastave Srbije, i skandirali "Aco Srbine" i "Kosovo je Srce Srbije".

Pešaci će u Sremčici prespavati i sutra ujutru nastaviti put, kako bi učestvovali na skupu u poslepodnevnim časovima.

Prethodno su juče stigli u Lazarevac, gde su prenoćili, i gde su im se pridružili i Lazarevčani koji idu na skup.

Sekretar MZ Sremčica Ivana Jović rekla je za Tanjug da je došla da podrži, kako kaže, prijatelje iz različitih gradova koji su pošli na sutrašnji veliki skup u Beogradu.

Tanjug Video

 

"Loznica, Aranđelovac, Kraljevo, Lazarevac, svi će doći sa nama i svi zajedno sutra ujutru idemo ispred Skupštine. Pozivam građane da dođu sutra, 27. juna, da damo podršku našem predsedniku", poručila je Jović.

Meštanin Sremčice Dejan Josipović rekao je Tanjugu da je na večerašnji doček došao kako bi podržao jedan cilj, a to je, kako kaže, zdrav i normalan život u Srbiji bez prevrata i razdvajanja.

"Da budemo svi jedinstveni, da budemo uz predsednika Vučića za bolje sutra omladine, dece i svih građana Srbije. Zadovoljstvo mi je što je veliki broj ljudi došao ovde da pozdravi ove ljude koji pešače iz Aranđelovca i Lazarevca, i da im damo podršku", poručio je Josipović.

Na pitanje da li će prisustvovati sutrašnjem skupu "Srbija jedna porodica", Josipović je rekao da hoće i da očekuje da se pokaže zajedništvo.

"Veliki skup zajedništva, skup koji pokazuje koliko je Srbija na jednom mestu bez bilo kakvih konflikata", istakao je Josipović.

Dejan Lajković iz Aranđelovca deo je kolone od početka.

"Došli smo juče rano ujutro iz Aranđelovca, kroz aranđelovačka sela prema Lazarevcu, pa sve dovde danas, do Sremčice, i sutra nastavljamo do platoa ispred Doma Narodne skupštine, gde ćemo učestvovati i dati podršku Srpskoj naprednoj stranci, predsedniku Aleksandru Vučiću i pristojnoj Srbiji koja želi dobro svim građanima, koja želi mir, koja želi prosperitet", rekao je Lajković Tanjugu.

Tanjug Video

 

Istakao je da je tokom puta bilo umora, ali i smeha.

"Pevali smo patriotske pesme, pevali smo vesele pesme i sve one na koje smo nailazili, pozdravljali smo sa 'Srbija pobeđuje, živela Srbija' - i mogu da kažem da je zaista veliko interesovanje bilo stanovništva na koje smo nailazili i puno ljudi je prilazilo, donosilo vodu, pozdravljalo nas, sviralo, dizalo tri prsta", rekao je Lajković.

To govori, smatra on, da se posle svih blokada i nemira u poslednje dve godine većinska Srbija, kako je rekao, probudila i oslobodila straha.

Pešice od Aranđelovca krenula je i Lidija Batinić iz Smederevske Palanke, koja je rekla za Tanjug da je put u nekim delovima bio prilično naporan, ali, da su uz podršku građana koji su ih bodrili nastavili još jači.

"Nastavljamo ka sutrašnjem skupu, da podržimo snažnu i stabilnu politiku predsednika Aleksandra Vučića na malo drugačiji način", poručila je ona.

Vojin Lazarević iz Mladenovca rekao je Tanjugu da se pridružio koloni kod Lazarevca.

"Ja sam se odlučio da sa mojim drugarima krenem na ovaj put da podržim sve ono što predstavlja politika predsednika Aleksandra Vučića. Jednostavno, želeo sam da to bude moj doprinos celoj ovoj priči i radujem se skupu sutra", kazao je Lazarević.

Na skupu "Srbija jedna porodica", kako je najavljeno, biće predstavljeni planovi i program za budućnost Srbije.

Građani će imati priliku da navedu šta su za njih prioriteti u razvoju zemlje u budućnosti, ali i da ukažu na probleme sa kojima se suočavaju.

Na skup je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, kao i predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić, predsednik Vlade prof. dr Đuro Macut i predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević.

Komentari (0)

Srbija