Politika

Brnabić: Srbija ceni stav Rumunije u vezi sa KiM

Komentari
Brnabić: Srbija ceni stav Rumunije u vezi sa KiM
Brnabić: Srbija ceni stav Rumunije u vezi sa KiM - Copyright FoNet/Instagram

Autor: Tanjug

28/11/2022

-

10:08

veličina teksta

Aa Aa

Premijerka Ana Brnabić sastala se jutros u Bukureštu s rumunskim kolegom Nikolaeom Čukom i ocenila da dve zemlja nastavljaju da jačaju sveukupnu bilateralnu saradnju i političke odnose.

Brnabić je navela da je cilj i da se ekonomska saradnja podigne na još viši nivo.

"Radićemo na projektnom povezivanju i povezivanju privrednih komora dve zemlje", navela je Brnabić na Instagramu.

Ona je istakla da Srbija veoma ceni i zahvalna je Rumuniji na principijelnom stavu povodom Kosova i Metohije.

“Mir i stabilnost su naš cilj”, poručila je Brnabić i dodala da se nada skoroj poseti premijera Rumunije Srbiji.

Posetu Bukureštu, Brnabić je nastavila učešćem na Minhenskom sastanku lidera na kojem se, kako su naveli organizatori, razgovara o posledicama ruskog napada na Ukrajinu.

Premijerka će učestvati i na okruglom stolu koji se tiče povezivanja na zapadnom Balkanu.

Na tom sastanku će, pored premijerke, biti specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak, specijalni izaslanik Nemačke za Balkan Manuel Saracin, visoki predstavnik u BiH Kristijan Šmit, ministarka spoljnih poslova Slovenije Tanja Fajon i drugi.

Minhenski sastanci lidera su poseban format Minhenske bezbednosne konferencije na kojima se razgovara o aktuelnim izazovima i međunarodnoj bezbednosnoj politici.

Sastanci se održavaju jednom ili dva puta godišnje u prestonicama širom sveta. Prošli je organizovan u Vašingtonu, a ovo je prvi put da se događaj održava u jugoistočnoj Evropi.

Brnabić je posetu Bukureštu započela juče sastankom sa privrednicima. Trgovinska razmena Srbije sa Rumunijom prošle godine je bila veća od dve milijarde evra.

AI Preporuka

Komentari (0)

Srbija