Fokus

Šejnbaum: Agenti CIA ne deluju na teritoriji Meksika

Komentari
Šejnbaum: Agenti CIA ne deluju na teritoriji Meksika
AP Photo/Fernando Llano - Copyright AP Photo/Fernando Llano

Autor: Tanjug

13/05/2026

-

23:30

veličina teksta

Aa Aa

Meksička predsednica Klaudija Šejnbaum demantovala je izveštaje pojedinih medija da je američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) pomogla u napadu na članove kartela na meksičkoj teritoriji ranije ove godine.

"Netačno je da agenti CIA deluju na našoj teritoriji. Postoje grupe u SAD i Meksiku koje se klade na pogoršanje odnosa između dve zemlje", rekla je Šejnbaum na dnevnom brifingu danas, a portparol CIA je takođe demantovao te navode u objavi na društvenoj mreži X, prenosi Bloomberg.

Meksički ministar bezbednosti Omar Garsija Harfuč negirao je u utorak bilo kakvu vrstu smrtonosnog napada stranih agencija koje deluju u Meksiku i dodao da je međunarodna saradnja ograničena na razmenu informacija i koordinaciju.

Prema izveštaju CNN-a koji je objavljen u utorak, CIA je olakšala ubistva kao deo šireg niza smrtonosnih napada na operativce meksi;kih kartela izvršenih prošle godine.

Komentari (0)

Svet