Tramp osudio ubistvo ukrajinske izbeglice u Šarlotu
Komentari
08/09/2025
-22:23
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp osudio je ubistvo ukrajinske izbeglice u Šarlotu, nazvavši osumnjičenog ubicu "ludakom".
"To je prikazano direktno na snimku, nije baš za gledanje jer je tako užasno", rekao je Tramp, govoreći o napadu nožem u gradskoj železnici, što je snimljeno nadzornom kamerom, prenosi CNN.
On je rekao da njegova administracija neće tolerisati nasilni kriminal, obećavajući da će "tome stati na kraj".
"Kada se dešavaju užasna ubistva, morate preduzeti užasne akcije", istakao je predsednik SAD.
Smrt 23-godišnje ukrajinske izbeglice Irine Zarutske, koju je prošlog meseca izbo nožem Dekarlos Braun, izazvala je veliku zabrinutost zbog bezbednosti i kriminala u SAD.
Video-snimak napada, koji je objavila gradska železnička služba, pokazuje kako Braun ubada Zarutsku više puta dok je sedela u vozu.
Osumnjičeni, koji ima kriminalnu prošlost i probleme sa mentalnim zdravljem, uhapšen je i optužen za ubistvo prvog stepena.
Porodica ubijene opisala je Irinu kao talentovanu umetnicu i posvećenu članicu porodice, koja je izbegla rat u Ukrajini i brzo se prilagodila životu u SAD.
Gradonačelnica Šarlota, Vi Lajls, nazvala je incident "besmislenom tragedijom", dok je guverner Severne Karoline Džoš Stajn pozvao na povećanje broja policajaca i jačanje zakonske regulative.
Republikanci su kritikovali pravosudni sistem zbog toga što je Broun bio na slobodi uprkos ranijim ozbiljnim krivičnim delima.
Komentari (0)