Agrobiznis

Festival zimnice u Koceljevi okupio više od 230 izlagača i 280 takmičarskih ekipa

Komentari
Festival zimnice u Koceljevi okupio više od 230 izlagača i 280 takmičarskih ekipa
Festival zimnice u Koceljevi okupio više od 230 izlagača i 280 takmičarskih ekipa - Copyright Tanjug/MPŠV

Autor: Tanjug

28/09/2025

-

13:12

veličina teksta

Aa Aa

Festival zimnice u Koceljevi okupio je više od 230 izlagača, saopštilo je Ministarstvo poljoprivrede i navelo da je veliku pažnju posetilaca privukao i prateći program, odnosno takmičenje u pripremanju lovačkog gulaša, na koje se prijavilo 280 ekipa.

XVI Festival zimnice posetio je državni sekretar u Ministarstvu poljoprivrede Željko Radošević koji je istakao da je ovaj događaj postao jedan od najlepših simbola ne samo Koceljeve, već i cele Srbije i da je dokaz da se tradicija može pretvoriti u snažan savremeni brend koji okuplja i domaće i strane goste.

Tanjug/MPŠV

 

Festival je i ove godine oživeo varoš u znaku ukusa, boja i mirisa tradicije, ispunio ulice mirisom pečene paprike, sarme i raznih đakonija, dok štandovi blistaju od šarenih tegli punih ajvara, kiselog kupusa, turšije i slatkog.

Svaki štand priča svoju priču - od porodičnih recepata starih više decenija do novih sa inovacijima u pakovanju i prezentaciji.

"Svaka tegla je svedočanstvo truda, ljubavi i posvećenosti i dokaz da Srbija ima šta da ponudi svetu", poručio je Radošević.

Tanjug/MPŠV

 

Ministarstvo poljoprivrede će, navodi se u saopštenju, nastaviti da podržava ovakve događaje, jer oni, kako se ističe, predstavljaju više od promocije domaćih proizvoda, prilike su za očuvanje sela, jačanje porodičnih gazdinstava i nove šanse za mlade ljude na selu.

Komentari (0)

Biznis