Velika akcija policije u Banjaluci: Tri osobe uhapšene zbog primanje mita u akciji "ADA"
Komentari
22/02/2026
-21:48
Policijski službenici Uprave kriminalističke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske uhapsili su tri osobe u okviru operativne akcije "ADA" usmerene na sprečavanje krivičnih dela korupcije, prenela je danas RTRS.
Akcija je izvedena pod nadzorom Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Republičkog javnog tužilaštva i po Naredbi Okružnog suda u Banjaluci.
Tokom akcije, sprovedene juče i danas, slobode su lišeni S.M, G.V. i V.M, svi iz Banjaluke, zbog izvršenog krivičnog dela "primanje mita".
Kako se navodi, u akciji su izvršeni pretresi lokacija koje koriste lica S.M. i G.V. i tada je pronađena i oduzeta veća količina novca i drugi predmeti koji mogu da se dovedu u vezu sa predmetnim krivičnim delom.
Lica S. M. I G.V. predata su nadležnom Tužilaštvu, dok je u toku kriminalistička obrada lica V.M.
Komentari (0)