Evropa

Sančez o optužbama protiv svoje supruge: Pravosudni sistem da obavi svoj posao

Komentari
Sančez o optužbama protiv svoje supruge: Pravosudni sistem da obavi svoj posao
Tanjug/AP/Alastair Grant - Copyright Tanjug/AP/Alastair Grant

Autor: Tanjug

14/04/2026

-

21:55

veličina teksta

Aa Aa

Premijer Španije Pedro Sančez izjavio je danas, povodim najave da bi mogla da bude podignuta optužba protiv njegove supruge, da španski "pravosudni sistem treba da obavi svoj posao, a da će vreme sve pokazati".

"Molim pravosudni sistem da obavi svoj posao. Vreme će sve pokazati", poručio je španski premijer iz Kine gde boravi u zvaničnoj poseti, prenosi španski javni servis RTVE.

On je dodao i da ima poverenje u španski pravosudni sistem.

"Ono što tražim od pravosudnog sistema jeste da donese pravdu. Uveren sam da će vreme sve pokazati i svakoga staviti na svoje mesto. Nemam više šta da kažem", izjavio je Sančez u Pekingu na konferenciji za novinare nakon sastanka sa kineskim predsednikom Si Đinpingom.

Istražni sud u Španiji predložio je podizanje optužnice protiv Begonje Gomez, supruge španskog premijera Pedra Sančeza, zbog više krivičnih dela, uključujući trgovinu uticajem, korupciju u poslovanju, proneveru javnih sredstava i protivpravno prisvajanje.

U obrazloženju odluke, sudija navodi da postoje indicije da je Begonja Gomez koristila svoj položaj i veze kako bi obezbedila svoju katedru na Univerzitetu Komplutense u Madridu, ocenjujući da takvo postupanje "podseća na obrasce iz apsolutističkih režima", prenela je ranije agencija EFE.

Komentari (0)

Evropa