Aktuelno

Flota Er Srbije bogatija za još jedan avion: Novi Embraer E-195 stigao u Beograd

Komentari
Flota Er Srbije bogatija za još jedan avion: Novi Embraer E-195 stigao u Beograd
Flota Er Srbije bogatija za još jedan avion: Novi Embraer E-195 stigao u Beograd - Copyright ANJUG/Er Srbija/Sara Milenković

Autor: Tanjug

31/01/2026

-

21:30

veličina teksta

Aa Aa

Flota Er Srbije bogatija je za još jedan avion tipa Embraer E-195, registarske oznake YU-ATD, koji je uspešno sleteo u Beograd, saopštila je danas nacionalna avio-kompanija Er Srbija.

Kako se navodi, ova letelica je proizvedena 2015, raspolaže sa 118 sedišta i nakon završetka svih neophodnih procedura, biće uključena u saobraćaj na evropskim destinacijama nacionalne avio-kompanije.

Dodaje se da je avion opremljen motorima General Electric i leti na maksimalnoj visini od 12,5 hiljada metara, kao i da je novi vizuelni identitet u bojama Er Srbije dobio u San Hozeu, u Kostariki, odakle je započeo zahtevni prelet ka Srbiji.

Precizira se da je prelet do Beograda trajao tri dana i obavljen je rutom preko Severne Amerike i Atlantika.

"Put je započet iz San Hozea, nastavljen ka Njujorku (aerodrom JFK), a zatim ka Kanadi sa tehničkim sletanjem u Gus Beju, potom preko Grenlanda, sa zaustavljanjem u Keflavik na Islandu, nakon čega je usledio završni let ka Beogradu. Tokom preleta avion je prešao više od 12.000 kilometara, a najzahtevniji deo rute, u pogledu meteoroloških i operativnih uslova, bio je prelet preko Atlantika", ističe se u saopštenju Er Srbije.

Kapetan Damir Maršić, tehnički pilot Er Srbije na avionu embraer E-195 sa gotovo 5.000 sati naleta, kako se dodaje, istakao je pouzdanost i savremene karakteristike ovog tipa letelice navodeći da se embraer E-195 uvek pokazao kao izuzetno pouzdan avion.

"Kao jedan od najmodernijih aviona današnjice ovaj avion nudi visok nivo udobnosti kako u kokpitu, tako i u putničkoj kabini. Kabinski raspored sa po dva sedišta posebno je popularan među putnicima, što je jedan od razloga zbog kojih je Er Srbija odabrala upravo ovaj tip aviona", rekao je on.

U saopštenju se dodaje da se embraer E-195 najčešće koristi na regionalnim i evropskim linijama, gde pruža optimalnu kombinaciju brzine, ekonomičnosti i komfora za putnike.

Ističe se i da je dolaskom aviona YU-ATD dodatno ojačana flota Er Srbije, koja sada broji ukupno 30 letelica različitih tipova i naglašava da kontinuirano unapređenje flote deo je dugoročne strategije kompanije usmerene ka razvoju mreže destinacija, povećanju frekvencije letova i daljem unapređenju kvaliteta usluge za putnike.

Komentari (0)

Srbija