Vučić razgovarao sa Orbanom: Razmotrili smo aktuelnu situaciju u pogledu energetske bezbednosti kao i dalje korake
Komentari
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je telefonom sa predsednikom Vlade Mađarske Viktorom Orbanom.
Predsednik se nakon razgovora oglasio na Instagramu.
"Sa Viktorom Orbanom razmotrio sam aktuelnu situaciju u pogledu energetske bezbednosti, kao i naredne korake u cilju stabilizacije prilika u toj oblasti. Takođe, osvrnuli smo se i na planove za razvoj regionalne mreže za transport, skladištenje i prijem energenata, imajući u vidu prioritetni značaj stabilnog snabdevanja energijom za obe zemlje", naveo je Vučić.
On je dodao da su razmotrili poziciju Srbije na evropskom putu, kao i geopolitičku situaciju, sa posebnim osvrtom na odnose Ukrajine, Rusije i EU.
"Zahvalan Mađarskoj i premijeru Orbanu na tome što su pouzdan partner Srbije u ovim teškim vremenima", naveo je Vučić.
Komentari (0)