Pripadnici kurskih pobunjenika PKK u petak počinju predaju oružja u sklopu mirovnog dogovora sa Turskom
Komentari
08/07/2025
-23:11
Pripadnici Radničke partije Kurdistana (PKK), koja je zabranjena u Turskoj, počeće u petak da predaju oružje po grupama u gradu Sulejmanija na severu Iraka, šro je dogovoreno u okviru mirovnog procesa sa Turskom.
Nakon javnog apela lidera PKK Abdulaha Odžalana upućenog u februaru iz turskog zatvora u kojem služi kaznu, kurdski pobunjenici PKK, koji su duže od četiri decenije u krvavom sukobu sa Turskom odlučili su u maju ove godine da se raspuste i okončaju svoju borbu, prenosi Rojters.
Turska televizija NTV je ranije prenela da će Ibrahim Kalin, šef turske obaveštajne agencije MIT, otputovati danas u Bagdad na razgovore sa iračkim zvaničnicima o predaji oružja.
Od kada je PKK pokrenula pobunu protiv Turske 1984. godine, prvobitno sa ciljem stvaranja nezavisne kurdske države, u sukobima je poginulo više od 40.000 ljudi.
Komentari (0)