Pucnjava u srednjoj školi u Koloradu: Povređena najmanje tri učenika, policija traga za napadačem
Komentari
10/09/2025
-23:53
Najmanje troje učenika ranjeno je danas u pucnjavi u srednjoj školi u gradu Evergrin, koji se nalazi oko 45 kilometara jugozapadno od Denvera u američkoj saveznoj državi Kolorado, a više od 100 policajaca još pretražuje školu u kojoj se pucnjava dogodila, saopštila je kancelarija lokalnog šerifa.
Portparolka kancelarije šerifa u Evergrinu Džeki Keli je saopštila da se još utvrđuje da li je pucnjavu izvršio jedan ili više strelaca, prenosi CNN.
Keli je kazala da je pucnjava, koja se dogodila u školskom dvorištu, policiji prijavljena u 12.24 sati po lokalnom vremenu, ali da vlasti nisu mogle da razjasne da li se dogodila unutar ili izvan školske zgrade.

Tanjug/AP/Hyoung Chang
Izvršni direktor bolnice Svetog Antonija, Kevin Kulinan rekao je na konferenciji za novinare da se troje maloletnika sa prostrelnim ranama leči u toj bolnici, i da se ne veruje da ima još povređenih.
Ova tragedija označava 47. pucnjavu koja se dogodila u školi u Sjedinjenim Američkim Državama od početka ove godine, od kojih se 24 dogodilo na univerzitetskim kampusima, a 23 na školskim terenima za predškolce i učenike osnovnih škola do 12. razreda.
Komentari (0)