Fokus

Bela kuća potvrdila: Nema planova za susret Trampa i Putina u skorijoj budućnosti

Komentari
Bela kuća potvrdila: Nema planova za susret Trampa i Putina u skorijoj budućnosti
Bela kuća potvrdila: Nema planova za susret Trampa i Putina u skorijoj budućnosti - Copyright Tanjug/AP/Julia Demaree Nikhinson

Autor: BBC

21/10/2025

-

18:10

veličina teksta

Aa Aa

Bela kuća je potvrdila da trenutno ne postoje planovi za susret između američkog predsednika Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u "skorijoj budućnosti", prenosi BBC.  

Prošlog četvrtka, Tramp je izjavio da bi on i Putin mogli da održe razgovore u Budimpešti u roku od dve nedelje, kako bi razgovarali o ratu u Ukrajini.

Pripremni sastanak između američkog državnog sekretara Marka Rubija i njegovog ruskog kolege Sergeja Lavrova bio je planiran za ovu nedelju, ali je Bela kuća saopštila da su dvojica zvaničnika već održala "produktivni" telefonski razgovor i da sastanak više nije „neophodan“.

Bela kuća nije dala dodatne detalje o razlozima odlaganja pregovora.

U ponedeljak je Tramp podržao ideju zamrzavanja ukrajinskog sukoba na postojećoj front liniji.

"Neka ostane kako jeste", rekao je Tramp, misleći na spornu oblast Donbasa u istočnoj Ukrajini.

Rusija je više puta odbacivala zamrzavanje trenutne linije fronta.

"Moskva je zainteresovana samo za dugoročan i održiv mir", rekao je Lavrov u utorak, aludirajući da bi zamrzavanje front linije predstavljalo samo privremeni prekid vatre.

Komentari (0)

Svet