Fokus

Zašto Japanci uzgajaju lubenice u obliku kocke koje gotovo niko ne jede

Komentari
Zašto Japanci uzgajaju lubenice u obliku kocke koje gotovo niko ne jede
Zašto Japanci uzgajaju lubenice u obliku kocke koje gotovo niko ne jede - Copyright Kyodo/Newscom / Newscom / Profimedia

veličina teksta

Aa Aa

Lubenice u obliku kocke, specijalitet Zencudžija, prefekture Kagava u Japanu, iako nisu previše slatke i nisu pogodne za jelo, postale su popularne kao letnja dekoracija, a komad od 18 kvadratnih centimetara prodaje se po ceni od oko 55 evra.

Lokalna grupa uzgajivača razvila je kockaste lubenice pre 50 godina u nastojanju da proizvede voće koje bi lakše stajalo u frižiderima, objavila je agencija Kjodo.

Lubenice se oblikuju u kocke uzgajanjem u providnim kvadratnim posudama sa metalnim okvirima kada dostignu određenu veličinu.

Pored lubenica, sedam farmi trenutno uzgaja kockaste dinje, a oblik svakog proizvoda se proverava pre nego što se spakuje u kutije za transport.

Komentari (0)

Svet